• ul. Szpitalna 32, 88-400 Żnin
  • 52 303 01 69
  • pcpr@pcpr-znin.pl

Aktualności

Projekt pn. „PRZEMOC BOLI”

Image

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żninie w 2018 roku realizuje projekt p.n. „PRZEMOC BOLI” w ramach Programu Osłonowego „WSPIERANIE JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO W TWORZENIU SYSTEMU PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE” Edycja 2018, który skierowany jest do dzieci i młodzieży dotkniętej lub zagrożonej zjawiskiem przemocy w rodzinie.

W ramach tego projektu odbył się obóz socjoterapeutyczny w Ośrodku „Gród Piasta” w Chomiąży Szlacheckiej dla 40 dzieci z Powiatu Żnińskiego, funkcjonuje Mobilny Punkt Konsultacyjny, w którym dyżur pełni psycholog i pedagog. Z indywidualnego poradnictwa psychologa i mogą korzystać dzieci i młodzież z całego Powiatu Żnińskiego zagrożona lub dotknięta zjawiskiem przemocy. Szczegółowe informacje uzyskać można w siedzibie tut. Centrum.
Ponadto kolejnym działaniem, organizowanym cyklicznie od 2016, zaplanowanym w projekcie jest zorganizowanie dnia 8 listopada 2018 roku - Happpeningu „Dzieci przeciwko przemocy” – w którym uczestniczyć będą dzieci i mieszkańcy z wszystkich gmin Powiatu Żnińskiego. Jest to forma protestu przeciwko wszelkim przejawom agresji i przemocy, stanowiącym uwieńczenie realizowanego projektu. Kampania ta ma na celu propagowanie prawidłowych wzorców, uwrażliwienie społeczności na problem przemocy w rodzinie. Ważna jest tu nie tylko świadomość rodziców, opiekunów i profesjonalistów, ale także wrażliwość
i reagowanie osób, które są świadkami przemocy. Walka z przemocą wobec dzieci jest to zadanie całego społeczeństwa. Marsz ten odbywać się będzie na trasie, którą ustali gmina.

W tym roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie chce dołączyło do ogólnoświatowej koalicji na rzecz przeciwdziałania krzywdzie i przemocy wobec dzieci i młodzieży, więc happening został zgłoszony jako partner do Fundacji „po DRUGIE”, która co roku przez 19 pierwszych dni listopada we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada będziemy mówić o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności, będziemy przypominać i uczyć się tych wartości, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Autorem światowej kampanii jest genewska organizacja Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy. Każdego roku prezentuje ona raport z prowadzonych działań przed Organizacją Narodów Zjednoczonych. Działania kampanii rozgrywają się od 1 listopada do 19 listopada.

Zgłaszające się do udziału w kampanii placówki, instytucje, organizacje pozarządowe w swoich środowiskach lokalnych przygotowują działania o charakterze edukacyjnym, którym motywem przewodnim jest budowanie prawidłowych postaw wobec przemocy, uwrażliwianie uczestników i wyposażanie ich w narzędzia niezbędne do właściwego reagowania na przemoc oraz szukania pomocy. Formuła wydarzeń może mieć dowolny charakter (warsztaty, konkursy, wystawy, pogadanki). W celu ich przeprowadzenia uczestnicy kampanii mogą nawiązywać lokalną współpracę i razem z innymi podmiotami działać na rzecz budowania świata bez przemocy.
Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

Osoba odpowiedzialna za realizację projektu Kamila Jankowska udzieli odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania pod numerem telefonu 52 30 30 169 lub w siedzibie tut. Centrum.

r2

About
World's leading management consulting firms, where bold thinking, inspired people and a passion for results come together for extraordinary impact.
Subscribe
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.